İŞ AKIŞI VE FİKİR

Öncelikle konu ile bağlantılı filmi sıradanlıktan çıkartacak, izleyicinin aklında kalmasını sağlayacak bir fikir belirlenir, senaryo bu fikir üzerine şekillenip planlar oluşturulmalıdır.  

SENARYO     

Çekimlere başlamadan önce nerde ne çekileceğinin, seslendirme metninde ne okunacağının oyuncuların neler yapacağı belirlenir.  Çekim açıları yazılarak çekim esnasında daha rahat olunması amaçlanmıştır. 

ÇEKİM    

Film görüntülerinin gerekli ekipmanlarla sağlandığı aşamadır. Çekim süreleri işin mekan sayısına ve çekim türlerine göre değişir. Çekimden önce mekanlarda yapılacak hazırlıklar çekim sürelerinin başarılı geçmesinde ki en önemli faktördür. Önceden planlanan açıların en iyi ve temiz bir biçimde görüntüleri alınır.          

KURGU                

Çekilen görüntüler, yapılan seslendirmeler, hazırlanan modellemeler senaryo ışığında Real Time kurgu sistemlerinde kurgulanır, görüntüler görsel effect programlarıyla desteklenir. Filmin ritmi ve süresi bu aşamada netleşir.        

COLOR CORRECTİON

Kurgu ve Montajı biten yapımlarımız özel efekt renk ve filtrelerle görselliği artırılmaktadır. Buda çalışmanın daha estetik görünmesini sağlamaktadır                      

 

0 kez izlendi.